Per NATO viršūnių susitikimą Vilnius pasipuoš Ukrainos vėliavomis

Vilniaus miesto savivaldybė jungiasi prie iniciatyvos, palaikančios Ukrainos siekį įstoti į NATO aljansą. Liepos 7–11 dienomis ruošiamasi iškelti bent 33 tūkst. Ukrainos vėliavų. Miesto valdžia pabrėžia, kad vėliavos bus nupirktos ir iškeltos organizatorių lėšomis. Gyventojai ir daugiabučių administratoriai taip pat kviečiami prisidėti prie iniciatyvos.

Sostinės savivaldybės taryba pritarė rezoliucijai dėl prisijungimo prie „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ iniciatyvos, kurią organizuoja Lietuvoje gerai žinomos Ukrainą palaikančios organizacijos „Stiprūs kartu“ ir „Blue / Yellow“.

Liepos 11–12 d. Vilniuje susirinks visi svarbiausi Aljanso lyderiai, susitikimą nušvies tūkstančiai pasaulio žiniasklaidos atstovų. Pasirinktas skaičius simbolinis – Ukraina galėtų tapti 33-iąja NATO nare.

„Nuo pat karo pradžios aktyviai palaikome Ukrainą. Siekiame, kad mūsų palaikymas būtų matomas ir NATO viršūnių suvažiavimo metu. Suprantame, kad šio susitikimo mastą ir svarbą pasaulio politinių įvykių kontekste ir galimybę atkreipti dar didesnį viso pasaulio dėmesį į padėtį Ukrainoje ir jos deklaruojamą norą tapti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos nare“, – apie Ukrainos palaikymo svarbą kalbėjo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Sostinės meras kviečia gyventojus ir daugiabučių administratorius prisidėti prie iniciatyvos. Jis pabrėžia, kad gyventojams tai papildomai nieko nekainuos – viskuo pasirūpins iniciatyvos organizatoriai.

Patvirtintoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą – beprecedentis atvejis nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, laisvę mylintys Ukrainos žmonės, aukodami savo gyvybes ir sveikatą, drąsiai kaunasi siekdami apsaugoti savo vertybes, demokratiją, savivaldą ir mūsų visų laisvę, todėl siekiama į tai atkreipti viso pasaulio dėmesį.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt