NATO Viršūnių susitikimo metu Vilniaus viešuoju transportu visi keliaus nemokamai

NATO Viršūnių susitikimo metu liepos 10–13 d. Vilniaus viešuoju transportu gyventojai galės keliauti nemokamai. Tokį sprendimą birželio 7 d. priėmė sostinės Taryba. Taip savivaldybė sumažins gyventojams galimus nepatogumus dėl eismo ir judėjimo ribojimų mieste.

Atverdama galimybę sostinės gyventojams ir miesto svečiams viešuoju transportu keliauti nemokamai Vilniaus miesto savivaldybė tikisi sudaryti palankesnes sąlygas vilniečiams ir sostinės svečiams patogiai pasiekti numatytus kelionės po miestą tikslus NATO Viršūnių susitikimo metu, kompensuoti nepatogumus, patirtus apribojus lengvųjų automobilių eismą.

„Apie šį sprendimą galvojome nuo pat pradžių, kai paaiškėjo, kad NATO Viršūnių susitikimas vyks Vilniuje, ačiū miesto Tarybai, kurį šiai idėjai pritarė. Dėkojame gyventojams už supratingumą ir renginio svarbos įvertinimą. Tikimės, kad galimybė nemokamai naudotis viešuoju transportu, paskatins juo naudotis ir susitikimui pasibaigus“, – priimtą sprendimą komentavo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

NATO Viršūnių susitikimo metu eismo ir judėjimo ribojimai apims Senamiestį, Vilniaus oro uosto, atskiras Naujamiesčio seniūnijos teritorijas, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas. Kai kurie rajonai ar gatvės bus uždaromi visiškai, kai kur – laikinai, todėl gyventojai kviečiami susipažinti su detalesne informacija artėjant susitikimui.

Riboto patekimo zonose bus galima judėti tik pėsčiomis, bus uždarytas visų transporto priemonių judėjimas, įskaitant ir dviračius, elektrinius paspirtukus, todėl gyventojai ir verslas raginami apsirūpinti reikiamomis priemonėmis iš anksto. Ribojimai įvedami saugumui užtikrinti pagal NATO pateiktą protokolą.

Kadangi mieste bus stipriai apribotas lengvųjų automobilių eismas, todėl bus iš esmės koreguojami viešojo transporto maršrutai, kertantys centrinę miesto dalį. Negalėdami judėti lengvaisiais automobiliais, vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami rinktis viešąjį miesto transportą.

Planuojama, kad į renginį atvyks apie 40 NATO šalių-narių ir šalių partnerių delegacijų. Laukiama virš 2 tūkst. tarptautinės žiniasklaidos žurnalistų bei su renginio organizavimu susijusių dalyvių. Jiems taip pat numatyta leisti viešuoju transportu naudotis nemokamai, pateikus renginio dalyvio identifikavimo pažymėjimą, su Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ uždėta specialia žyma.

Savivaldybė skaičiuoja, kad šiam sprendimui įgyvendinti bus skirta iki 200 tūkst. Eur.

Daugiau informacijos: www.vilnius.lt/nato

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt